Mapa z lokalizacją Malediwów
Wyspa Dhiffushi
Malediwy lokalizacja

MALEDIWY LOKALIZACJA
mapa Świata

Wyspa Dhiffushi
WYSPA DHIFFUSHI
PlayPause
Shadow
Malediwy gdzie jechać mapa atole
gdzie jesteśmy

POŁOŻENIE GEOGRAFICZNE MALEDIWÓW

MALEDIWY I ATOLE

Malediwy położone są na Oceanie Indyjskim i są krajem Azji Południowej. Jest to niewielki kraj, który składa się z około 1122 wysp koralowych, które tworzą archipelag 26 głównych atoli zbudowanych z koron zatopionego starożytnego pasma wulkanicznego. Wyspy rozciągają się na długości 820 km a te najbardziej wysunięte na południe sięgają aż do Równika. Część lądowa Malediwów zajmują zaledwie 298 km, co stanowi zaledwie 1% całej powierzchni kraju. Co ciekawe najnowsze teorie naukowców mówią, iż śnieżnobiały piasek pokrywający plaże malediwskich wysp powstał dzięki ciężkiej pracy papuguryb, które w poszukiwaniu pożywienia silnymi zębami miażdżą koralowce i wypróżniają piasek. Jedna papugoryba w ciągu roku jest wstanie wytworzyć 1 tonę piasku.

Malediwy to kraj położony najniżej na Świecie, jego najwyższy naturalny nie wznosi się na więcej niż 1,8 metra nad poziomem morza.

Rafy koralowe otaczając wyspy chronią je przed destrukcyjnym działaniem monsunów i dają rzadki widok śnieżno-białych plaż otoczonych przez tropikalną roślinność oraz niebiesko-błękitną wodę Oceanu Indyjskiego.

Językiem urzędowym jest Dhivehi (malediwski); drugim językiem powszechnie używanym, jednak nieoficjalnym jest język angielski.
Populacja Malediwów wynosi ponad 450 tys. ludzi, z czego większość zamieszkuje stolicę Malediwów, Male i sprawia, że jest jedną z najgęściej zaludnionych stolic Świata.
Obywatele Malediwów są wyznawcami Islamu, który jest religią państwową. Dla turystów oznacza to tyle, że podczas pobytu należy poszanować lokalną kulturę i zachować rozwagę w doborze ubioru. W miejscach publicznych strój nie powinien być zbyt wyzywający, czy wręcz transparentny, co oczywiście nie dotyczy takich miejsc jak plaża bikini, bezludna wyspa, sandbank, łodzie wycieczkowe, czy resorty.

Położenie w strefie oddziaływania monsunów sprawia, że na Malediwach występują dwie pory roku: pora sucha związana z monsunem północno-wschodnim, która trwa od listopada do kwietnia oraz pora deszczowa, która przynosi monsun letni skierowany na południowy zachód od maja do października. Średnie roczne opady wynoszą 2,540 milimetrów (100 cali) na północy i 3810 milimetrów (150 cali) na południu.

Temperatura na Malediwach waha się od 24 do 33 ° C. Mimo że wilgotność powietrza jest stosunkowo wysoka, stałe bryzy morskie pomagają utrzymać ruch powietrza.

WYSPA DHIFFUSHI

Wyspa Dhiffushi jedną z zamieszkałych wysp w Atolu Kaafu, zwanym również północnym Male. Znajduję się w środkowej części Malediwów, jest najbardziej wysuniętą na wschód, zamieszkałą wyspą.

Wyspa jest niewielka bo jej wymiary to zaledwie 900x200m jednak jest otoczona piękną laguną a woda przybiera wszelkie odcienie niebieskiego w zależności od pory dnia.

Dokoła wyspy znajduje się szeroka, główna droga, którą bezpiecznie można spacerować zarówno w dzień jak i w nocy. Wyspa Dhiffushi to bardzo bezpieczne miejsce, nie ma tu nawet posterunku policji, którego brak z kolei wiąże się z brakiem banku, czy bankomatu.

Zaletą wyspy jest bliskość do lotniska, znajdującego się o zaledwie 37 km. Jako że wyspa jest dobrze skomunikowana ze stolicą a transfery są codziennie pozwala na zaoszczędzenie czasu na dotarcie i rozpoczęcie wymarzonego urlopu.
Dhiffushi jest bardzo dobrze zaopatrzona w niezbędną infrastrukturę. Znajduje się tu centrum medyczne, apteka, liczne sklepy, lokalne knajpki z pysznym jedzeniem w bardzo przystępnych cenach a także restauracje o zachodnich standardach, dwie plaże bikini. centrum nurkowania oraz sportów wodnych. Oferujemy także bogatą ofertę niezapomnianych wycieczek fakultatywnych.
google maps
© {2019} naMalediwy. All Rights Reserved. Designed By naMalediwy