Serdecznie zapraszamy na naszego bloga

wiemy, że daleka podróż wymaga wielu przygotowań
dla ułatwienia na blogu postaramy się przybliżyć istotne kwestie.

Image is not available
Image is not available
Image is not available

Melisa & Ajo

Slider

BLOG
NaMalediwy

Slider

Pogoda na Malediwach - Dhiffushi Kaafu Atoll

Pogoda na Malediwach - Dhiffushi Kaafu Atoll

 

Pytanie o pogodę jest jednym z najczęściej pojawiających się i jednocześnie najbardziej znienawidzonym przeze mnie. Dlaczego? A no dlatego, że pogoda zmienia się na całym Świecie i nawet jeżeli na Wszystkich Świętych w zeszłym roku padał śnieg i było -5 stoni C to nikogo już nie dziwi, że w tym roku było 15 na plusie. Pogoda bardzo się zmienia a na Malediwach zwłaszcza, często z godziny na godzinę nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć.

 

Zacznijmy od teorii. Sezon na Malediwach dzieli się na dwie pory roku, suchą i deszczową. Pora sucha trwa od listopada do końca kwietnia a deszczowa od maja do końca października. Lokalni mieszkańcy pamiętają czasy, kiedy te dwie pory wyraźnie się rysowały natomiast obecnie anomalie pogodowe sprawiają, że deszcz pojawić się może nawet grudniu, co oczywiście jest dość rzadkim zjawiskiem ale się zdarza. W porze suchej opady i zachmurzenie pojawiają się rzadko, najczęściej w nocy natomiast w porze deszczowej jest dużo większa szansa na zachmurzenie i opady. Są takie momenty, tygodnie kiedy pada codziennie, w nocy. O poranku nie ma nawet śladu po nocnych opadach, jeżeli pada w ciągu dnia to są to najczęściej opady 15-minutowe. Zdarza się również, że opady w ciągu dnia występują przez kilka dni, pod rząd, jednak z przejaśnieniami. W tym roku miało to miejsce 3 razy. W połowie lipca, na początku października i listopada.

 
Poniższe zdjęcie zrobione zostało w połowie lipca 2018 roku i najlepiej prezentuje jak może wyglądać typowy dzień w sezonie deszczowym, czyli piękny słoneczny dzień i przechodząca nieopodal burza.

 

 

*pamiętajcie proszę że wszelkie informacje podaję na podstawie moich doświadczeń i obserwacji na wyspie Dhiffushi. Prognoza pogody, którą możecie znaleźć w internecie zwiera informacje dla Male, co prawda mogłoby się wydawać, że to nie tak daleko od nas bo 37 km jednak jest zupełnie inaczej.

Rzeczywistość vs. prognozy pogody opisywałam na moim Fanpage'u na Facebook'u.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
© {2019} naMalediwy. All Rights Reserved. Designed By naMalediwy