Serdecznie zapraszamy na naszego bloga

wiemy, że daleka podróż wymaga wielu przygotowań
dla ułatwienia na blogu postaramy się przybliżyć istotne kwestie.

Blog-okładka
Blog Malediwy
Blog-okładka

Melisa & Ajo

Slider
BLOG
NaMalediwy
Slider

Od czego zacząć planowanie podróży na Malediwy?

 

No właśnie od czego? To chyba zaraz za pytaniem o pogodę jedno z najczęściej pojawiających się.

Postaram się podać Wam kilka wskazówek.

Nie ma się czego obawiać, planowanie nie zajmie Wam wiele czasu. Baza to oczywiście termin pobytu. Od maja do września turystów jest znacznie mniej, głównie z uwagi na trwające lato w Europie. Ok. Przeczytaliście już poprzedniego posta dot. pogody, wybraliście termin to teraz, czas zakupić bilet. Wyszukiwarek są tysiące, połączeń również. Ja polecam zwłaszcza skyscanner.pl, jako że jest platformą najmniej zawodną. Jeżeli nie mamy sztywno ustalonych dat podróży polecam w kalendarzu wyszukiwarki, zamiast daty wybrać opcję "Najtańszy miesiąc" Skyscanner. Coraz bardziej popularna staje się również wyszukiwarka Momondo, którą również polecam.

 

wyszukiwanie połączeń lotniczych

 

Tak znajdziecie najtańszą ofertę. Ja swój pierwszy bilet na Malediwy znalazłam na witrynie flipo.pl, zakładka "oferty specjalne", tam czają się okazje. Za bilet zapłaciłam 1325 zł! Za to podróż była dłuuuuga, z kilkoma przesiadkami i musiałam dojechać do Berlina. Koniec końców na przesiadki dojazdy, jakieś posiłki na lotnisku wydałam około 1000 zł. Sama podróż była już przygodą ale jeżeli wolicie, prostsze, wygodniejsze a przede wszystkimn, krótsze rozwiązania to polecam takie linie jak Qatar, Emirates, czy Turkish Airlines, które w można znaleźć z Warszawy do Male, trwające około 13h (z przesiadką), w cenie około 2700 zł od osoby.

 
Równorzędną kwestią, którą dobrze jest wziąć pod uwagę to transport na wyspę lokalną, zwłaszcza jeżeli wybieracie się na Malediwy na krótko np. przy okazji podróży na Sri Lankę. Dzięki temu zyskacie więcej czasu na docelowej wyspie. Transport na Malediwach to kwestia, która może przysporzyć problemów (mowa oczywiście o lokalnych wyspach nie o resortach - tam prywatne łodzie kursują nawet kilka razy dziennie, jednak Resorty to zupełnie oddzielna historia. Nasza wyspa jest całkiem nieźle skomunikowana z Male. Mianowicie dostać można się tutaj od poniedziałku do niedzieli, w poniedziałki i piątki rozkład jest inny. Polecam zajrzeć TUTAJ

 

previous arrow
next arrow
Slider
© {2019} naMalediwy. All Rights Reserved. Designed By naMalediwy