Slide 1
Serdecznie zapraszamy na naszego bloga

wiemy, że daleka podróż wymaga wielu przygotowań
dla ułatwienia na blogu postaramy się przybliżyć istotne kwestie.

Blog-okładka
Blog Malediwy
Blog-okładka

Melisa & Ajo

Blog wąski
BLOG
NaMalediwy

Malediwy, 10 rzeczy które trzeba zabrać w podróż

poniżej dowiecie się, co warto ze sobą zabrać 

Link do atykułu o sytuacji na Malediwach w czasie COVID-19

pakowanie na Malediwy

Podróż na Malediwy jest długa i daleka dlatego warto się do niej dobrze przygotować tak aby brak jakiegoś drobiazgu nie zniszczył nam przyjemności z pobytu. Na lokalnych wyspach mamy dostępnych wiele sklepów, spóżywczo-gospodarczych, na Dhiffsuhi mamy obecnie 8. To całkiem niezły wynik ponieważ bywałam na dużo większych wyspch niż nasza zaledwie jednym sklepem. Należy jednak pamiętać, że na Malediwach, produkty różnią się od tych, do których jesteście przyzwyczajeni, Ba wielu produktów, zwyczajnie nie ma. Dlatego postanowiłam przygotować dla Was kilka przydatncyh wskazówek oraz listę 10 wybranych przeze mnie rzeczy, MUST HAVE.

Osobom, które wybierają się do resortu również przydadzą się poniższe wskazówki gdyż należy wiedzieć, że w resortach lokalnych sklepów nie ma. Wszelkie potrawy, przekąski serwowane są wyłącznie w hotelowych restauracjach, inne głównie akcesoria elektroniczne, ubrania, itp. można zakupić w sklepikach z pamiątkami, gdzie ceny są dość wysokie.

Tu też jeszcze dodatkowa kwestia podróży z dziećmi. Poza ulubionymi zabawkami, warto też zabrać ulubione i znane dzieciom  przekąski. Jak wiadomo dzieci potrafią być wybredne dlatego warto się zabezpieczyć. 

co zabrać na Malediwy

 

 10 Rzeczy, które należy zabrać ze sobą na Malediwy

poniżej dla ułatwienia wstawiłam linki do sklepów

 


1. Koszulka z filtrem UV. 

Pewnie niektórzy będą zaskoczeni ale jest to niezbędna rzecz. Koszulka z filtrem UV zatrzymuje około 95% promieniowania słonecznego. Sama zaopatruje się w nie w Decathlonie (link do sklepu poniżej). Niezbędnik dla dzieci i dorosłych! 

 Na stronie Decathlonu dostępne są koszulki z filtrem UV. Wystarczy kliknąć w pow. logo

 

2. Krem z filtrem 

Z malediwskim słońcem nie ma żartów! Często dostaje zapytania od gości o choroby egzotyczne, typu denga, czy zika, które zdarzają się niezwykle rzadko (jeden przypadek na dwa, trzy lata...) a większość zapomina o tym jak groźne może być słońce. Należy zdawać sobie sprawę, że Malediwy położone są niemalże na równiku i tutaj promieniowanie UV jest wielokrotnie wyższe niż w EU. Nie raz widziałam osoby z bardzo silnymi oparzeniami, które były w stanie wytrzymać jedynie w pokoju z klimatyzacją po takim poparzeniu! Czasami zdarzają się nawet z tym związane wymioty, czy gorączka lub uczulenie przypominające opryszczkę. Dla ochrony rafy koralowej warto wybierać takie produkty, które nie zawierają środków niszczących wodne środowisko naturalne. 

Krem z filtrem dla dzieci min. SPF 70 Krem z filtrem dla dzieci min. SPF 70 / Balsam do ust z filtrem UV.

 

 

3. Probiotyk Dicoflor60 

Warto zacząć przyjmować nawet na tydzień przed planowanym przyjazdem. Pomoże uniknąć ewentualnych problemów żołądkowych związanych ze zmianą flory bakteryjnej, podróżą, zmęczeniem, itd. 

 

 

4. Wodoszczelna torba 

Przydatna rzecz podczas wycieczek, czy wieczornych spacerów po plaży. Pomoże uchronić wrażliwy sprzęt elektroniczny przed niszczącym działaniem słonej wody. 

 

 

5. Buty do wody  

Malediwskie plaże swoje piękno zawdzięczają pokruszonym koralowcom. Przy dluższym spacerze może się okazać, że bardzo przydatne będą buty do wody z twardą podeszwą. 

 Na stronie Presto, w sekcji sporty wodne, znajdziecie buty do wody.Wystarczy kliknąć w pow. logo

 

 

6. Środki higieniczne 

Kieruje ten punkt zwłaszcza do Pań, dlatego, że na wyspie próźno szukać podstawowych środków higienicznych takich jak waciki do twarzy, czy tampony. Długa podróż może rozgregulować cykl dlatego z doświadczenia wiem, że dobrze się przygotować na taką ewentualność...

 

 

7. Kapelusz, czapka  

Kolejny niezbędnik w podróży, ochrona głowy, chyba nie trzeba tłumaczyć. Na wyspie lokalnej wybór jest bardzo ograniczony dlatego warto zaopatrzyć się przed podróżą.

  Na tej stronie znajdziecie przez cały rok mnóstwo ciekawych plażowych propozycji,

butów, kapeluszy, strojówkąpielowych, itp.

 

 

8. Środki łagodzące  

Często pytacie o komary. Potwierdzam komary są ale nie jest to nic nadzwyczajnego. Często zdarza się, że wybierają sobie konkretną ofiarę i jedną osobę atakują a druga będzie zaprzeczać w ogóle obecność komarów na wyspie, dlatego jeżeli zdarza się, że w Polsce jesteście ulubioną ofiarą komarów to tu będzie tak samo. Nie prawdą jest, że trzeba koniecznie zabrać silne środki chemiczne typu MUGA, na miejscu mamy skuteczne kremy a jeżeli wolicie spraye to polecam Ziaja spray na komary. Warto jednak zabrać środki łagodzące ugryzienia. A na poparzenia słoneczne koniecznie pianka Panthenol.

 

 

9. Kamera podwodna  

Każdy będzie zachwycony  bogatym podwodnym życiem okolicznych wód. Osoby obeznane ze sprzętem elektronicznym będą zachwycone efektami. W razie gdybyście woleli na pierwszy raz nie inwestować, kamerę można też wypożyczyć w naszym hotelu.

Szczególnie polecam kamerę GoPro, gdyż są niezniszczalne.

 

10. Środki przeciwbólowe 

Na Malediwach jedynym dostępnym środkiem przeciwbólowym jest Panadol. Na wiele osób Panadol nie działa więc na wszelki wypadek należy zabrać coś silniejszego. 

 

 


Jeżeli macie jakieś pytania to zachęcam do komentowania poniżej.komentarze tutaj

 

© {2019} naMalediwy. All Rights Reserved. Designed By naMalediwy