Serdecznie zapraszamy na naszego bloga

wiemy, że daleka podróż wymaga wielu przygotowań
dla ułatwienia na blogu postaramy się przybliżyć istotne kwestie.

Blog-okładka
Blog Malediwy
Blog-okładka

Melisa & Ajo

Slider
BLOG
NaMalediwy
Slider

Dhiffushi, transfery na wyspę lokalną

czyli, jak poruszać się na lotnisku i jak się do nas dostać

Przylot na Malediwy
Lotnisko MLE - Wyspa Dhiffushi

Slider
 

Zapewne przeczytaliście już artykuł o "Planowaniu podróży na Malediwy" i teraz zastanawiacie się co po przylocie na lotnisko w Male a zasadzie nie w Male. Male to stolica Malediwów i tak też jest oznaczone lotnisko MLE aczkolwiek lotnisko znajduje się na wyspie obok, czyli Hulhule i nie ma na tej wyspie nic więcej poza jednym hotelem oraz właśnie lotniskiem. Obok znajduje się też wyspa Hulhumale, zwana sypialnią Male, gdyż jest to również wyspa lokalna, na której znajduje się wiele apartamentowców i hoteli. Wyspa w odróznieniu do Male jest mniej zabudowana, mieszkają tam osoby, które pracuja na lotnisku bądź w Male oraz turyści, których najczęściej zatrzymały poźne przyloty bądź opóźnienia. W razie gdyby ktoś miał ochotę poświęcić czas i zwiedzić zatłoczoną a zarazem najmniejszą stolicę  Świata, to polecam zatrzymać się właśnie w Hulhumale a nie w Male. Jeżeli Wasz przyjazd jest krótszy niż 8 dni to raczej polecam pominąć przystanek w okolicach lotniska i spędzić więcej czasu poza zatłoczonym miastem. 

Wyspa Male - Lotnisko Hulhule - Hulhumale
3 wyspy połączone mostem

Airport-Hulhumale-Male
Slider

Po przylocie na Malediwy zostaniecie skierowani do urzędu imigracyjnego, gdzie wraz z wypełnionym formularzem (który zostanie wydany na pokładzie samolotu). Wszystkie dane niezbędne do wypełnienia formularza znajdują się w Waszym paszporcie oraz na potwierdzeniu rezerwacji, które od nas otrzymaliście. UWAGA Potwierdzenie rezerwacji to bardzo ważny dokument, który musicie zabrać ze sobą w formie wydruku, gdyż zostaniecie o niego zapytani już na początku Waszej podróży na Malediwy, niezależnie od tego, czy Wasza podróż rozpocznie się w Warszawie, czy w Berlinie należy udać się po uzyskanie wizy turystycznej. Wiza jest bezpłatna, wydawana na 30 dni wystarczy i tu warto zwrócić na jeszcze jedną ważną kwestię, odnośnie paszportu. Dokument musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Malediwów a nie od daty przyjazdu na Malediwy.

Następnie należy odebrać bagaż rejestrowany, tuż obok (tak jak wspominałam lotnisko jest bardzo małe). Jeżeli okaże się, że Wasz bagaż rejestrowany został oklejony czerwoną naklejką, co może oznaczać, że w bagażu został spakowany niedozwolony przedmiot, czyli np. alkohol, który przypominam jest zakazany. Wtedy zostaniecie poproszeni o otwarcie bagażu, który zostanie skontrolowany, jeżeli faktycznie znajdą się produkty niedozwolone, zostaną one przekazane do depozytu i będzie można je odebrać przy wyjeździe (cała procedura zajmuje sporo czasu więc jeżeli macie mało czasu aby złapać publiczny transfer zwyczajnie nie ryzykujcie spóźnienia na łódź). Po wyjściu ze strefy przylotów jeżeli macie taką potrzebę można zakupić lokalną kartę SIM. Należy udać się w prawą stronę i po przejściu około 20 m znajduje się punkt sprzedaży sieci Dhiraagu. Karta dla turysty z 17GB internetem kosztuje 20$. Tu znowu jeżeli macie mało czasu do transferu odradzam ten pomysł, gdyż zazwyczaj są tam duże kolejki.

Karta przyjazdu do uzyskania wizy turystycznej

Malediwy wiza turystyczna formularz
Slider

Miejsce zbiórki znajduje się przed wejściem głównym zazwyczaj albo przy strefie dla palących albo przed samym wejściem. Łódź podpłynie około 10 minut przed planowaną godziną odjazdu. Nazwę łódzi podam dopiero na kilka dni przed przyjazdem gdyż łódź w ostatniej chwili może się zmienić. Z tego też względu zawsze proszę Was o podanie numeru telefonu, który będziecie mieli przy sobie aby w razie jakichkolwiek zmian móc się z Wami skontaktować. Jeżeli opłatę za transfer macie już wliczoną w rezerwację nie trzeba dokonywać żadnej opłaty na łodzi. Podróż zajmie 45 minut.

Po wyjściu ze strefy przylotów,
co dalej?

Slider

Jest też druga możliwość transfery, budżetowa - transfer promem publicznym.

Prom jednak: 

  • płynie dużo dłużej bo aż 3,5h
  • wyłącznie raz dziennie (poza poniedziałkami oraz piątkami 
  • na prom trzeba dojechać taksówką ponieważ odpływa z Male a nie lotniska

Cena za to jest dużo niższa bo 2$ od osoby (speedboat 35$).

 

previous arrow
next arrow
Slider
© {2019} naMalediwy. All Rights Reserved. Designed By naMalediwy